Mindenki ismeri és eszi, de azért szerintem mégis érdemes róla pár szót ejteni. Alacsony a kalóriatartalma, A, B1, B2, B3, B6, C vitaminokat, magnéziumot, káliumot, vasat, foszfort és kalciumot tartalmaz.
A gyógyhatása nyersen érvényesül igazán, hiszen a különböző feldolgozások miatt sokat veszít a tápértékéből. Érdemes odafigyelni a megfelelő elkészítésére: a burgonya fölkockázása lerövidítheti a főzési időt, de akár 75%-kal is csökkentheti az ásványi anyag tartalmát. Így a kálium-tartalom csökkenése a cukorbetegeknek ugyan hasznos lehet, de mindenki más jobban teszi, ha egészben készíti el.
Célszerű salátákhoz reszelni vagy vékonyan szeletelni, kis sóval, olívaolajjal, fűszerekkel élvezhetőbbé tenni a burgonyát. Ha még így sem felel meg ízlésünknek, akkor javasolt a lereszelt burgonyát kinyomkodni és levéből napi két alkalommal elfogyasztani egy-egy kávéscsészével.
Hatásai
- megszünteti az emésztési zavarokat
- javítja a keringést
- erősíti az izomokat
- fokozza a mirigyek működését
- megszabadítja a szervezetet a savaktól, lugosít
- erőteljesen aktiválja az anyagcserét
- csökkenti a vérnyomást
- enyhíti a fáradtságot
- kitűnő antioxidáns, így hatásos a daganatos betegségek kialakulása ellen
Forrás: Lélekpatika.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.