A méhek által közvetlen a virágokról gyűjtött virágpor fehérjékben, zsírokban, vitaminokban és ásványi sókban gazdag koncentrált táplálék. A virágpor színe az aranysárgától a sötétbarnáig a növénytől függően változik, de lehetnek benne fekete szemcsék is. Íze édes, az illata jellegzetes.
A virágpor fehérje táplálék, a 22 ismert aminosav közül 20-at tartalmaz. Továbbá tartalmaz A, B1, B3, B5, B6, C, E, G, H, P vitamint, káliumot, magnéziumot, foszfort, vasat, rezet, telítetlen zsírsavakat. Érdemes mézzel együtt fogyasztani, hiszen a zsírok a mézben lévő szénhidrátokkal és cukrokkal együtt égnek el, így a virágport az emberi szervezet könnyen hasznosítja.
Hatásai
- megszűnteti a fehérje táplálkozási zavarokat
- gyógyítja a máj- és prosztatabántalmakat
- kedvezően hat az emésztőszervekre és a bélmüködésre
- segíti a tápanyag-hasznosítást
- megelőzi az érelmeszesedést, illetve segít leküzdeni azt
- segít fáradtság, kimerültség esetén
- normalizálja az agyi idegek működését
- erősíti a férfiasságot
Figyelem!
A virágpor az arra érzékeny személyeknél allergiás reakciót válthat ki. Első fogyasztása előtt érdemes allergiatesztet végezni: kevés virágport néhány csepp vízzel összekeverni, majd azt a csukló belső részére kenni. Amennyiben a bőrfelület kipirosodik, biztosan tudhatjuk, hogy pollen-érzékenyek vagyunk.
Bio- vagy mézre specializálódott boltokban általában hozzá lehet jutni. Én szemcsés formában, keverve szoktam fogyasztani a következőképpen:
- 1-2 kiskanál virágpor
- 2 kiskanál propoliszos méz
- 10g lenmag
- 2-3 nagy kanál puffasztott amaránt
- 2-3 nagy kanál puffasztott quinoa
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.